Eğitim Kurumları GüvenliğiAtmalı Özel Güvenlik okul, kolej ve eğitim kurumlarının özel güvenliği konusunda geliştirmiş olduğu iş akış sistemiyle oluşabilecek tüm olumsuz durumların gerçekleşme ihtimallerini minimum düzeye indirmiştir. Şöyle ki;

– Okul giriş ve çıkışlarının eldeki mevcut sistemi en optimize şekilde kullanarak sağlanması.

– Okul katlarında okul yönetiminin bilgisi dahilinde periyodik aralıklarla devriye atılması.

– Okula gelen ziyaretçilerin girişlerinden önce kayıtlarının yapılması okul sekreteryasına bildirilmesi ve ziyaretçi kartıyla geçişlerinin sağlanması.

– Okulda bulunan yüksek riskli bölgelere (elektrik hatları,tadilat,tamirat v.b) öğrencilerin güvenliği açısından mümkün mertebe yaklaşmalarının önüne geçilmesi.

– Okul çevresinde seyir halinde bulunan şüpheli kişilerin ve ya araçların göz hapsinde tutulması ve öğrencilere zarar verebilecek herhangi bir durumda müdahalenin anında gerçekleşmesi.

– Okul ana giriş çıkış kapılarının hızlı tahliye edilmesi amacıyla etrafının boş bulundurulması.

– Özellikle ilkokul ve okul öncesi eğitimi veren okulların girişlerinde interkom sisteminin bulundurulması ve ziyaretçinin sekreterya ile irtibatı sonrası okula kabulü.

– Okulda bulunan elektronik güvenlik ve teknik donanımın (CCTV kamera sistemleri, alarm sistemleri, okul zili, internet Access,yangın söndürme aletleri) çalışabilirlik durumunun kontrolü.

– Mesai sonrası okulda kalacak olan personelin güvenliğe bildirilmesi

Okulun dışına çıkarılan veya okula getirilen malların kabulünün yapılması, firma bilgilerinin girilmesi ve gerekli durumlarda sayım yapılması.

0

REFERANS

0

SİLAHLI

0

SİLAHSIZ

0

KURUM

0

Y. KORUMA

0

ŞEHİR