Site ve Apartman GüvenliğiBaşlıca site yönetiminin önceden hazırlamış olduğu ya da firmamızla beraber hazırlanacak olan Güvenlik Talimatnamesi İle Özel Güvenlik Hizmeti Verilecek Bölgenin Tanımı’nın hiç bir açık ya da eksiklik bulunmaksızın yapılması. Şöyle ki;

– Örneğin: daire sayısı, çocuk parkı, otoparklar, yüzme havuzu, yeşil alan, tenis kortu, futbol ve basketbol sahaları gibi toplu yerleşim biriminin dahilinde olan sosyal bölgeler belirlenmeli.

– Nizamiyede görev yapacak özel güvenlik personelimizin istenilen şekil ve düzeyde hizmette bulunması. 5188 sayılı kanunun 7 inci maddesi ve Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu gereğince yakalama ve yakalama nedeniyle orantılı arama.

– Nizamiyede görev yapacak olan özel güvenlik personelimize kat maliklerinin daire ve araç bilgilerinin temin edilmesi.

– Yabancı araç ve yaya girişlerinde giriş sebebi, plaka kaydı ve hangi kat malikine geldiği bilgilerinin kayıt altında tutulması. Gereken hallerde kimlik kontrolü yapılması.

– Site çevresinde sürekli seyir halinde olan şüpheli araç ve yayaların özel güvenlik personelimiz tarafından göz hapsinde tutulması.

– Güvenliği ve huzuru tehdit eden ya da bozan unsurların düzenlenen yasalar çerçevesince maddi ve manevi zor kullanarak etkisiz hale getirilmesi(kelepçelenmesi, bölgeden uzaklaştırılması, olayın yatıştırılması, kolluk kuvvetlerine teslim edilmesi).

– Sitemizde ikamet eden ailelerin çocuklarının site içerisinde huzurlu bir şekilde keyifli vakit geçirmesi, okul günlerinde okul taşıtına biniş ve inişlerde yardımcı olunması ve güvenli bir şekilde siteye girişlerinin sağlanması.

– Ek olarak olası gerçekleşebilecek olumsuz durumlara karşı elektronik ve teknik tedbirlerin alınmasını tavsiye etmekteyiz.(yangın tüpü, geçiş sistemleri, cctv kamera sistemleri,alarm sistemleri v.b)

Özel güvenliğimizin dışında sitede çalışan bütün personel bilgilerinin tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerle tarafımızca site görevlileri dosyası oluşturulacaktır.

Site yöneticileriyle sürekli koordinasyon halinde olunması ve özel güvenlik personelimizin site yöneticilerinin talimatlarına birebir uygunluk göstermeleri.

– Düzenli olarak yerinde eğitim adı altında tatbikat çalışmalarının yapılması.

– Verdiğimiz özel güvenlik hizmetinde iş akışını kolaylaştırmak ve daha profesyonel hizmet vermek amacıyla kat maliklerinin de görebildiği Güvenlik yazılımı kullanmaktayız. Bu yazılımın içeriğinde; kat malikleriyle Özel güvenlik personelimiz arası iletişimin sağlanması ile ihtiyaca yönelik güvenlik takviminin belirlenmesi, posta kargo v.b gibi durumlarda personelimize bildirim yapılması durumunda teslimatın personelimizce gerçekleştirilmesi ayrıca site ile ilgili bütün problemlerde kat maliklerinin güvenlik personelimize bu yazılım aracılığıyla kolaylıkla erişebilmesi planlanmıştır.

0

REFERANS

0

SİLAHLI

0

SİLAHSIZ

0

KURUM

0

Y. KORUMA

0

ŞEHİR